fbpx

10 matematikos patarimų

Kaip gauti geresnius rezultatus sprendžiant matematikos uždavinius? Kaip gauti geresnį balą matematikos VBE? O gal matematikos PUPP? VBE Math komanda moko matematikos daugiau nei 10 metų. Laikui bėgant, sukūrėme rekomendacijų sąrašą, kurį kiekvienas gali panaudoti ruošiantis matematikos egzaminui ar tiesiog norint gauti geresnius pažymius, sprendžiant matematikos uždavinius. Štai dešimt geriausių mokytojų patarimų, kaip turėti gerus rezultatus matematikoje ar padėti savo vaikams:

1.     Išsiugdykite įprotį atlikti namų darbus ir spręskite papildomus uždavinius. Niekada negalvokite apie namų darbus, kaip apie pasirinkimą. Tai svarbiausias būdas, kaip mokiniai įsisavina žinias, kurių mokoma klasėje. Nusimatykite laiką ir vietą iš anksto, kad namų darbai būtų atliekami automatiškai. Jei kyla problemų sprendžiant namų darbų uždavinius, galite atsiųsti juos mums ir gausite sprendimus su atsakymais.
Spausk čia -> https://www.vbemath.com/product/matematikos-uzdaviniai/  

2.     Niekada nepraleiskite pamokų ir susikoncentruokite. Matematikos pamokos juda greitai, kiekvieną dieną moko naujos koncepcijos. Tai, ką šiandien mokotės pamokoje, remiasi vakar dienos žiniomis, dėl to telefonus su “Tik tok” ar “Instagram” reikia padėti į šoną. Matematika griežtai nubaudžia tuos, kurie praleidžia pamokas ar jų metu tiesiog nesiklauso mokytojo, todėl norėdami neatsilikti, mokiniai turi skirti laiko grįžti atgal ir išmokti, ką praleido.

3.     Susiraskite draugą, kuris būtų jūsų pamokos partneris. Visi mes turime teisėtų nebuvimo priežasčių (pvz. susirgai ar pramiegojai). Taigi raskite draugą, kuris užrašys, ką reikia išmokti, kai jūsų nebus ir tą vakarą paskambins, kad padėtų su namų darbais. Tai yra gera praktika ir realiame pasaulyje, kur norint klestėti būtina užmegzti teigiamus santykius. Pažangesnėse klasėse verta suburti mokinių grupę, kuri praktikuotųsi kartu būsimiems testams.

4.     Užmegzkite gerus santykius su mokytoju. Vidurinių mokyklų mokytojai turi daug mokinių, todėl svarbu išsiskirti. Pirmąją mokyklos savaitę prisistatykite. Praneškite savo mokytojai, kad domitės jos klase ir padėkokite už galimybę mokytis. Užduokite klausimus, rodančius, kad atkreipiate dėmesį. Tėvai taip pat turėtų prisistatyti el. paštu ar kitais kontaktais. Mokytojai geriausiai reaguoja į mokinius, kurie parodo, kad jiems rūpi pamokos.

5.     Analizuokite ir supraskite kiekvieną klaidą. Mūsų kultūra tapo orientuota į greitą judėjimą pirmyn ir vilioja nepaisyti savo klaidų. Mokinai dažnai padarę klaidą galvoja, kad kitame panašiame uždavinyje jos nepadarys ir eina toliau. Tačiau svarbu ištaisyti klaidas ir suprasti, kodėl jos buvo padarytos. Kitaip mes pasmerkti jas kartoti. Skirkite laiko suprasti klaidą ir išsiaiškinkite, kaip tai padaryti teisingai. Paklauskite mokytojo, jei neaišku. Pažengusiųjų klasėse gali būti naudinga parašyti apmąstymų pastraipą apie tai, kodėl buvo padaryta klaidų.

6.     Greitai gaukite pagalbos. Jei mokinys supranta, kad kažkas yra sunku, jis turėtų kuo greičiau ieškoti kuo daugiau pagalbos. Mokytojai dažniausiai labai atsakingai žiūri į prašymus suteikti papildomos pagalbos. Ištaisykite nesusipratimus, kol jie nepradėjo slėgti labiau nei galite pakelti.

7.     Negalima nuryti savo klausimų. Klausimai yra priemonė, kuria mes mokomės. Jei turite jų, paklauskite. Tikėtina, kad daugeliui jūsų klasiokų kyla tas pats klausimas. Tai pasakius garsiai, jums, jūsų klasės draugams ir mokytojui bus lengviau. Gerų klausimų uždavimas yra viso gyvenimo įgūdis, o mokykla yra saugi praktikos vieta. Kuo daugiau klausimų užduodame, tuo lengviau. Geras mokytojas gerbs visus klausimus, o jei manote, kad jūsų mokytojas gėdija jus dėl užduodamų klausimų, pasitarkite su savo tėvais ir liepkite jiems pasakyti administracijai, nes tai rimta problema. Taip pat visada galite pateikti klausimus mums ir sulaukti pagalbos: https://www.vbemath.com/contact/

8.     Pagrindiniai įgūdžiai yra būtini. Greita daugyba: kiek bus 9 x 7? Kad mokiniai būtų sėkmingi, jie turi sugebėti teisingai atsakyti į tokį klausimą miegodami. Daugybos lentelė yra mokyklinės matematikos uždavinių pagrindas. Jei jūsų vaikas jos nepažįsta, praktikuokite! Kurkite „atmintines“ korteles, pirkite mokymo programą ir praktikuokite, praktikuokite, praktikuokite!

9.     „Skaičiavimus“ reikia įvaldyti. „Skaičiavimų“ įgūdžiai yra labai svarbūs vėlesnėms matematikos pamokoms. Mokiniai turi įvaldyti tokius įgūdžius kaip lygčių ir neygybių sprendimas, trupmenų supaprastinimas. Neverskite mokinių imti matematikos pirmu lygių, kol jų mokytojas nepasakys, kad yra pasirengę. Pasiruošti kiekvienai pamokai galite paspaudę: https://www.vbemath.com/paslaugos/

10.  Suprask, ką veikia skaičiuotuvas. Nepakanka mokėti naudotis skaičiuotuvu, mokiniai turi žinoti, ką reiškia sprendimas ir gaunamas atsakymas. Jie turėtų paklausti savęs, ką jiems daro skaičiuotuvas ir visada išanalizuoti skaičiuotuvo atsakymą. Pvz., jei mokytojas paprašys „neigiamo trijų kvadrato“, daugelis studentų įves „-3 ^ 2“, kuris suteiks atsakymą „-9“. Tačiau tikrasis atsakymas yra „(-3) ^ 2“ arba 9. Mokiniai turėtų žaisti su savo skaičiuotuvais ir susipažinti su savo darbo būdu.

Jei norite būti ramūs, kad pasieksite gerus rezultatus matematikos egzamine ar pamokose, pradėkite ruoštis dabar su www.vbemath.com.

Matematikos uždaviniai – tai tavo slaptas ginklas, o mes jų turime virš 1700 ir visi jie su sprendimais, kurių daugumą yra testiniai arba reikia patiems įrašyti atsakymą. Išsprendus testą, visada galėsite peržiūrėti sprendimus. Tai greičiausiais būdas pasiekti gerus rezultatus!

12-tos klasės matematikos kursas – https://www.vbemath.com/product/pilnas-matematikos-kursas/

10-tos klasės matematikos kursas – https://www.vbemath.com/product/matematikos-pupp/

Sėkmės matematikoje!